اختلالات خواب در میان دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی

اختلالات خواب در میان دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی

خواب، بخش عادی از زندگی ما بحساب می آید که به ندرت به ماهیت آن توجه می کنیم. هنگامی که خوب به این مسأله بیاندیشیم، در می یابیم که خوابیدن عملی واقعاً شگفت انگیز است. در طول خواب ماهشیاری و کنترل اعمال و افکارمان را از دست می دهیم و این اتفاقی است که اگر در بیداری برای ما رخ دهد بسیار وحشتناک خو

دسته بندی: جزوات» سایر موارد

فرمت فایل دانلودی: pdf

فرمت فایل اصلی: pdf

تعداد صفحات: 96

حجم فایل: 910 کیلوبایت

خواب، بخش عادی از زندگی ما بحساب می آید که به ندرت به ماهیت آن توجه می کنیم.

هنگامی که خوب به این مسأله بیاندیشیم، در می یابیم که خوابیدن عملی واقعاً شگفت انگیز است. در طول خواب ماهشیاری و کنترل اعمال و افکارمان را از دست می دهیم و این اتفاقی است که اگر در بیداری برای ما رخ دهد بسیار وحشتناک خواهد بود. با این وجود هر شب این اتفاق روی می دهد و مامی خوابیم. (خواب در حفظ سلامت جسم و روان نقش حیاتی دارد تقویت سیستم ایمنی بدن، ترمیم نورون ها و حفظ کارآمدی سیستم عصبی، سازماندهی یادگیری و حافظه، رشد کودکان و نوجوانان %80 هورمون رشد حین خواب ترشح می شود) از نقش های عمده خواب هستند (اتکینسون و همکاران 1384، 70-366)

خواب یکی از نیازهای فیزیولوژیکی انسان است در صورتی که رفع این نیاز در فردی با مشکل مواجه شود ممکن است دچار انواع اختلالات جسمی، روانی گردد. ماهیت خواب و کیفیت آن در قرون و اعصار مختلف با توجه به پیشرفت های هر زمان خاص به انحاء گوناگون مورد بررسی واقع شده است.

  • ماهیت خواب و کیفیت آن
  • روانشناسی
  • نقش های عمده خواب
  • اختلالات خواب
  • خواب

چطور دانلود کنم؟