ساختار و تشکیلات شرکت سهامی بیمه ایران، – خلاصه ای از وضعیت عمومی مجتمع ها و شعب بیمه ای شرکت سهامی بیمه ایران در شهرتهران

دسته: بیمه

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 945 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 8

ساختار و تشکیلات شرکت سهامی بیمه ایران،

خلاصه ای از وضعیت عمومی مجتمع ها و شعب بیمه ای شرکت سهامی بیمه ایران در شهرتهران

ساختار و تشکیلات شرکت سهامی بیمه ایران، – خلاصه ای از وضعیت عمومی مجتمع ها و شعب بیمه ای شرکت سهامی بیمه ایران در شهرتهران

بیمه، اشخاصی را که متحمل لطمه، زیان یا حادثه ناخواسته ای شده اند قادر می سازد که پیامدهای این وقایع ناگوار را جبران کنند. خسارتهایی که به این قبیل افراد پرداخت می گردد از پولهایی تأمین می شود که گروه مشتریان برای خرید بیمه می پردازند و با پرداخت آن در جبران خسارت همدیگر مشارکت می کنند. به بیان دیگر همه آنهایی که بیمه می خرند با مشارکت در سرمایه ای که متعلق به همه خریداران بیمه است، در جبران خسارت و زیان های هر یک از افراد زیان دیده شریک و سهیم می شوند.

نگاهی به بیمه ایران:

در پانزدهم آبان سال 1314 موسسه ای به نام شرکت سهامی بیمه ایران بنیان گرفت که امروزه نه تنها در سراسر کشور بلکه در کشورهای اروپایی و آسیایی و به ویژه در خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس نامی آشنا و پرآوازه است.

این شرکت پس از پیروزی انقلاب اسلامی از رشد کمی و کیفی قابل ملاحظه ای در زمینه عملیات بیمه گری و گسترش شعب و شبکه نمایندگی برخوردار شده و در حال حاضر حدود 60 درصد از کل بازار بیمه کشور را در اختیار دارد.

بیمه ایران در سال 81 موفق شد فعالیتهای خود را به سطح استانداردهای بین المللی ارتقاء دهد و پس از بررسی عملکرد این شرکت از سوی موسسات استاندارد جهانی برای اولین بار در کشور موفق به اخذ رتبه بین المللی A+ گردید. همچنین دریافت گواهی PSC استاندارد خدمات و کیفیت محصولات و اخذ گواهی 9001 ISO- سال 2000 تأئید دیگری است برجایگاه این بیمه در منطقه.

هم اکنون بیمه ایران با داشتن حدود 300 شعبه، 150 شرکت نمایندگی و نزدیک به 4000 نمایندگی گسترده ترین شبکه ارائه خدمات را در صنعت بیمه کشور دارا می باشد.

ساختار تشکیلاتی بیمه ایران:

شرکت سهامی بیمه ایران دارای 4 معاونت طرح و برنامه، فنی، اتکایی و امور بین الملل و اداری و مالی می باشد. معاونت طرح و برنامه از 2 مدیریت برنامه و بودجه و آمار و انفرماتیک تشکیل شده است.

معاونت فنی دارای 5 مدیریت تخصصی است که هر یک مسئولیت های ستادی رشته های مختلف بیمه ای (آتش سوزی، اشخاص، اتومبیل، باربری و مهندسی و مسئولیت) را به عهده دارند.

مدیریت اتکایی و مدیریت امور بین المللی واحدهای زیر مجموعه معاونت اتکائی و امور بین الملل را تشکیل می دهند. معاونت اداری و مالی نیز متشکل از 4 مدیریت امور مالی، امور اداری، امور سرمایه گذاری و امور ساختمان و تاسیسات است.

بجز دفتر حقوقی و امور قراردادها، واحد حراست، اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دفتر کل حسابرسی، مدیریت امور شعب و نمایندگی های داخل کشور نیز مستقیماً زیر نظر مدیر عامل فعالیت دارند و مدیریت اخیر مسئولیت اداره و ونظارت بر شعب و نمایندگی ها را که واحدهای صف سازمان را تشکیل می دهند به عهده دارد. (نمودار 18-2)

  • خلاصه ای از وضعیت عمومی مجتمع ها و شعب بیمه ای شرکت سهامی بیمه ایران در شهرتهران
  • ساختار و تشکیلات شرکت سهامی بیمه ایران،

چطور دانلود کنم؟