مقاله همه چیز در مورد بیمه و انواع آن

مقاله همه چیز در مورد بیمه و انواع آن

قسمتی از متن مقاله: بیمه های غیر زندگی پیشینه بلند مدتی دارند. نوعی بیمه های دریایی در حدود 3000 سال قبل مورد استفاده قرار گرفت. بیمه های زندگی نیز سابقه زیادی دارند. این نوع بیمه ها نخستین بار هنگامی پدید آمد که سربازان رومی قسمتی از دستمزد خود را در صندوقی جمع آوری کردند تا چنانچه در..

دسته بندی: جزوات» سایر موارد

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 22

حجم فایل: 706 کیلوبایت

مقدمه:

بیمه های غیر زندگی پیشینه بلند مدتی دارند. نوعی بیمه های دریایی در حدود 3000 سال قبل مورد استفاده قرار گرفت. بیمه های زندگی نیز سابقه زیادی دارند. این نوع بیمه ها نخستین بار هنگامی پدید آمد که سربازان رومی قسمتی از دستمزد خود را در صندوقی جمع آوری کردند تا چنانچه در جنگ کشته شدند آن پول به خانواده هایشان پرداخت شود.

بیمه های غیر زندگی:

بیمه دریایی که امروز وجود دارد احتمالاً در حدود صده های یازدهم و دوازدهم میلادی در منطقه ای در شمال ایتالیا به وجود آمده است. شخصی به نام لومباردز در صده های چهاردهم و پانزدهم انگلیسی ها را با این نوع فعالیت آشنا ساخت. مفاهیم بیمه گر و بیمه گری نخستین بار در بیمه دریایی مطرح شد. آن روزها هر بازرگانی که حاضر به تقبل بخشی از یک خطر بود نام خود را همراه با سهمی که از آن خطر قبول می کرد در پایین صفحه ای که جزئیات خطر مزبور در آن درج شده بود می نوشت. آن وقت مالکان کشتی ها و بازرگانان دریافتند که می توانند کشتی ها را برای حمل اجناس سودآور اعزام کنند زیرا می دانستند چنانچه کشتی دچار حادثه شود از این طریق جبران خواهد شد. در سال 1666 آتش سوزی بسیار بزرگی در لندن روی داد که باعث به وجود آمدن بیمه آتش سوزی شد. معلوم نیست که نخستین بیمه آتش سوزی به صورت امروزی در چه زمانی صادر شد اما گفته می شود که نخستین شرکت بیمه آتش سوزی به نام اداره آتش در سال 1680 بنیان نهاده شد که بعدها فونیکس لقب گرفت.

تاریخچه بیمه در ایران:

بیمه به شکل سنتی آن به مفهوم وجود نوعی تعاون و همیاری اجتماعی بمنظور سرشکن کردن زیان فرد و یا افراد معدود بین همه افراد کروه یا جامعه در ایران سابقه طولانی داشته و همواره مردم این مرز و بوم با الهام از تعالیم اسلامی و فرهنگی خود برای کمک به جبران خسارتهای ناخواسته ای که برای دیگر هموطنان و حتی مردم دیگر کشورها پیش می آمد فعال و پیشگام بوده اند. با وجود این بیمه شکل حرفه ای و امروزی…

فهرست:

مقدمه3

بیمه های غیر زندگی 3

تاریخچه بیمه در ایران 3

قوانین بیمه 5

گنجی به نام بیمه 7

موانع و راهکارها8

بیمه فروختنی است یا خریدنی9

مسوولیت گسترش فرهنگ بیمه با چه نهادی است9

فرهنگ بیمه با کنفرانس گسترش نمی یابد9

مسوولیت وزارت اقتصاد و بیمه مرکزی10

نقش رسانه ملی در گسترش فرهنگ بیمه11

توسعه نیافتگی بیمه در ایران 12

چشم اندازی بر خصوصی سازی صنعت بیمه در ایران. 14

راهکارهای برون رفت از چالش های حوزه مالی در صنعت بیمه15

نیاز مشتری 18

فرهنگ کار در سازمان19

نقش فناوری اطلاعات در تبیین فرهنگ سازمان 20

منابع و مآخذ 21

  • قدرت مواد منفجره
  • مواد منفجره و قدرت آن
  • مواد منفجره
  • انواع مواد منفجره
  • شکل مواد منفجره
  • نوع مواد منفجره
  • انفجار مواد
  • محتویات مواد منفجره

چطور دانلود کنم؟