طراحی و جانمایی انواع ایستگاهها در شبکه های حمل و نقل ریلی برون شهری و درون شهری

بطورکلی سیستم های حمل و نقل به چهار دسته هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی تقسیم می شوند که برای دسترسی به هر یک از این سیستم ها مسافران باید خود را به فرودگاه ها، پایانه ها، ایستگاه های راه آهن و بنادر و اسکله ها برسانند

دسته: معماری

بازدید: 5 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 720 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 27

فهرست مطالب

مقدمه

جانمایی ایستگاه

ایستگاه های تراموا

ایستگاه های قطار سبک شهری LRT

ایستگاه های مترو

مشخصات عمومی ایستگاه

منابع

قسمتی از متن:

بطورکلی سیستم های حمل و نقل به چهار دسته هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی تقسیم می شوند که برای دسترسی به هر یک از این سیستم ها مسافران باید خود را به فرودگاه ها، پایانه ها، ایستگاه های راه آهن و بنادر و اسکله ها برسانند. بنابراین اولین مولفه ای که در انتخاب یک سیستم حمل و نقل تاثیر به سزایی خواهد داشت بحث دسترسی به آن سیستم خواهد بود. به همین دلیل است که نقش مهم جانمایی در هر سیستم حمل و نقل بسیار حایز اهمیت است. سیستم حمل ونقل ریلی به دلیل مزایای فراوان مانند مصرف انرژی کمتر، ایمنی بالا، حمل انبوه بار و مسافر، سازگاری با محیط زیست و اشغال فضای کمتر از جایگاهی ویژه در صنعت حمل و نقل برخوردار می باشد.

در راه آهن شهری هر یک از سر بخش ناوگان، زیر بنا و بهره برداری و مدیریت در جذب ترافیک نقش عمده ای ایفا می کنند. ولی آنچه که در نگاه اول بیشتر حایز اهمیت است، جانمایی ایستگاه، ساختمان ایستگاه و کیفیت خدمات ارائه شده در آن می باشد که منجر به جذب ترافیک بیشتر و در نتیجه درآمدزایی و رونق بیشتر این صنعت خواهد بود.

  • جانمایی
  • طراحی
  • شبکه های حمل و نقل ریلی برون شهری و درون شهری
  • ایستگاهها
  • طراحی و جانمایی انواع ایستگاهها در شبکه های حمل و نقل ریلی برون شهری و درون شهری

چطور دانلود کنم؟