بررسی رابطه گرایش به سیگار و ترامادول در افراد درون و برون گرا

دسته: روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 129 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 95

پایان نامه کارشناسی بررسی رابطه گرایش به سیگار و ترامادول در افراد درون و برون گرا

*همراه با آمار و یافته های توصیفی

بخشی از متن:

بیان مسئله:

آموزش فرد برای درمان خودش به مفهوم حذف استرس نیست، استرس برای زندگی ضروری است آموزش درمان استرس برای بالا بردن توانایی فرد در نفع بردن از رفتارهای خود در مواجهه با مشکلات است، استرس ها همیشه آثار منفی ندارد و رهایی از آنها ضروری نیست در واقع استرس زندگی است و زندگی استرس است این انسان است که باید پاسخ به استرس را در جهت مثبت هدایت کند استرس خفیف می تواند باعث فعالیت و تحرک شود ولی استرس های شدید و کنترل نشده بر عملکرد فرد اثر مطلوب دارند. استرس مفرط می تواند موجب سوء مصرف مواد داروها و اختلال در روابط بین فردی و فامیلی شود. استرس مفرط که به آن دیسترس گفته می شود به عنوان عامل مهم ایجاد کننده بسیاری از بیماری ها معرفی شده است. بیماری قلبی یکی از مواردی است که با دیسترس ارتباط دارد. معمولاً هیچ روشی به تنهایی علاج قطعی استرس نیست، تصمیم درباره اینکه کلام روش احتمالاً موثر خواهد بود بوسیله درمانگر و به دنبال بررسی کامل فرد و پاسخ او به استرس گرفته می شود.

اهمیت و ضرورت پژوهش:

شناخت بیماری ها و آگاهی از اقدامات ضروری اولیه برای تمامی افراد ضروری است و در بسیاری از موارد اطلاع از همین مسایل از نظر جسمی و روحی مفید واقع می شود فردی که اطلاعات مناسبی در زمینه مطالب مربوط به بهداشت شخصی و عوامل ایجاد بیماری ها و اقدامات لازم تا زمان رسیدن به پزشک دارد همواره می تواند با استفاده از این اطلاعات به نفع خویش و حتی افراد خانواده و دوستان اقدام نماید. البته لازم به یادآوری است که این اطلاعات تنها در حد کلی هستند.

اهداف پژوهش:

اهداف کلی:

بررسی میزان استرس در بین فرزندان فاقد مادر و واجد مادر.

اهداف جزئی:

1-

2-

3-

مولفه متغیرها:

استرس: متغیر مستقل

فاقد یا واجد مادر بودن: متغیر وابسته

جنسیت: متغیر تعدیل کننده.

سئوال پژوهش:

آیا بین استرس فرزندان فاقد مادر یا فرزندان واجد مادر تفاوتی وجود دارد؟

فرضیه های پژوهش:

1-

2-

3-

تعریف اصطلاحات:

استرس: استرس از لغت (estrecier) فرانسوی قدیم به معنی محکم بستن یا سخت تر شدن یا تنگ شدن و فشار مشتق شده است و به هر نوع عامل عاطفی، جسمانی، اجتماعی یا اقتصادی گفته می شود که به پاسخ (واکنش) یا تغییر نیاز دارد.

در واقع استرس پاسخ کامل بودن شامل پاسخ روانی، هیجانی و جسمانی به عامل محرک (استرسور) است که بوسیله سطح خود آگاه یا ناخودآگاه به عنوان عامل آزار دهنده یا تهدید کننده درک و دریافت می شود.

فرزندان فاقد مادر: فرزندانی که به دلایلی مانند طلاق، مرگ و … بدون مادر ودر کنار پدر یا سایر اطرافیان زندگی می کنند.

  • بررسی رابطه گرایش به سیگار و ترامادول
  • گرایش به سیگار و ترامادول
  • بررسی رابطه گرایش به سیگار و ترامادول در افراد درون و برون گرا
  • افراد درون و برون گرا

چطور دانلود کنم؟