پاورپوینت آشنایی کامل با برنامه نویسی شبکه و زبانهای برنامه نویسی

پاورپوینت آشنایی کامل با برنامه نویسی شبکه و زبانهای برنامه نویسی

فرمت فایل: power point (قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 45 اسلاید

مقدمه:

کامپیوتر ها اغلب به عنوان ماشین حساب الکترونیکی یا تجزیه و تحلیل کننده اعداد تصور می شوند و این تصور به کاربرد اولیه آنها برای محاسبه جدول های پرتاب شناسی، پردازش داده های حقوق و دستمزد، یا حل معادلات دیفرانسیل یا پیش بینی وضع هوا برمی گردد.

اما امروزه با به کارگیری کامپیوتر ها در پرواز هواپیماها، راندن اتومبیل ها، بازی ها، پردازش اسناد، و صحبت کردن، ماهیت محاسبات را تغییر داده است. با اعمال این گرایش ها به کاربرد های غیر عددی، طراحی زبان به طور مناسب تغییر می کند.

در این سمینار تکامل اطلاعات متنی را بررسی می کنیم.

در این سمینار، پست اسکریپت را به عنوان زبانی برای توصیف اسناد بررسی می کنیم. سپس به وب و زبان هایی که در وب به کار میروند می پردازیم.

مدل های ترجمه

— تفسیر: خروجی، راه حل مسئله ایی است که به مترجم تحمیل شده است.

— کامپایل: در این حالت، مترجم الگوریتمی را تولید می کند که پاسخ را محاسبه نماید. این عملکرد مانند عملکرد کامپایلر معمولی است.

— توصیف معنایی: مترجم توصیفی از خروجی را تولید می کند.

توصیف معنا حاوی اطلاعات معنایی برای تفسیر پاسخ در هر قاب ارجاع، استفاده از هر مبنا و چاپ با هر مجموعه کاراکتر است. یعنی الزاما نباید از اعداد عربی استفاده شود.

برای زبان هایی که متن ها را پردازش می کنند، علاوه بر پاسخ باید قالب ارجاع (reference frame) را نگهداری کنند. برای کاربرد های متنی، سه شکل ترجمه ایی که مطرح شدند، معنای زیر را دارند:

— تفسیر: در این شکل ترجمه، خروجی فرمت خاصی دارد. برای متن خروجی می تواند مجموعه ایی از بیت ها باشد که صفحه ایی را مشخص نماید که باید نمایش داده شود. که البته این روش به حافظه زیادی نیاز دارد و به همین دلیل برای این کاربرد ها مناسب نیست.

— کامپایل: در این مدل، مترجم سند را به یک برنامه اجرایی تبدیل می کند که اجرا می شود تا تصویرش را به وجود آورد. یعنی، برنامه ایی که برای یک ماشین مجازی نوشته شده است، مجموعه ایی از فرمان ها را برای ایجاد یک تصویر ایجاد می کند. این فرایند توسط پست اسکریپت به کار گرفته می شود و ماشین مجازی پست اسکریپت این فرمانها را اجرا می کند.

— توصیف معنا: در این حالت صفات نهایی سند را توصیف می کنیم، اما جزئیات واقعی آن را بیان نخواهیم کرد. به عنوان مثال، مایکروسافت اسناد را با استفاده از واژه پردازه ها به فرمت RTF (Rich Text Format) ذخیره می کند. می توان پردازنده هایی نوشت که فرمت RTF را بخوانند و بنویسند. بدین ترتیب مجموعه ایی از فرمان ها به وجود می آید که هر کدام از صفات سند را توصیف می کند.

ویراستارهای WYSIWYG

راهبرد دیگر، ویراستار WYSIWYG است. در این حالت، فایل همانند نمایش خروجی نهایی فرمت بندی می شود. تمام فونت ها، شکلها، جداول، و شماره بخش ها در جای مناسبی قرار می گیرند. بدین ترتیب، عمل ویرایش ساده می شود ولی تغییر سبک دشوار خواهد شد. این نوع نشر رومیزی در سیستمهای ویراستاری PC مرسوم است، مثل word مایکروسافت.

پیاده سازی: در این حالت، سند با فرمانهای ویرایشی و فرمت بندی مناسبی تلفیق می شود و برنامه واژه پرداز یک ماشین مجازی است که برای نمایش آن فرمانها طراحی شده است. مشکل این روش این است که هر برنامه واژه پرداز WYSIWYG، ساختار ماشین مجازی خودش را تعریف کرده است. لذا، فایلی که توسط یک برنامه واژه پرداز، برای اجرا آماده شد، توسط برنامه واژه پرداز دیگر قابل مشاهده نیست.

البته نشانه گذاری هایی مثل فرمت RTF این مسئله را تا حدی حل کرده اند.

چطور دانلود کنم؟