تحقیق مدیریت بانک اطلاعاتی (2)

تحقیق درمورد مدیریت بانک اطلاعاتی

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 78

خدای بزرگ را سپاسگزارم که مرا در تکمیل این پروژه عنایت فرموده و بر خود لازم می دانم از پدر و مادر عزظیزم که همیشه حامی و مشوق من بوده اند تشکر نموده و همچنین از استاد محترم جناب آقای مهندس علی ثاقب که در انجام این پروژه مرا راهنمایی و مساعدت نمودند و نیز از جناب آقای مهندس کمترین، سپرست اداره آموزشی دانشگاه که همواره پشتیبان دانشجویام بوده اند کمال قدردانی را دارم.

فریبا ترکاشوند

تابســتان 85

مقدمه:

تا چندین سال قبل فقط کسانی که به سیستم های بزرگ و گران قیمت دسترسی داشتند، می توانستند از برنامه های مدیریت بانک اطلاعاتی استفاده کنند ولی با پا به عرصه گذاشتن کامپیوتر های شخصی در نوع، اندازه و سرعت های مختلف، برنامه های متعددی هم، همراه اینان وارد میدان شدند که هر کدام دارای خصوصیات منحصر به فرد خود بودند. در این میان dBASE می توانست جلوگیری از بسیاری از مشکلات مدیران و مسئولان این صنایع و نرم افزارهای مناسب برای برنامه نویسان و تحلیل گران سیستم باشد.

در سال 1978، واین راتلیف برنامه Vulcan را نوشت و از سال 1979 تا سال 1980 انحصار فروش آن را خود شخصاً به عهده داشت تا اینکه در اوخر سال 1980 قراردادی با شرکت آشتون. تیت تکنولوژی (d Base) و حق تألیف آن را خرید و بعد از آن وی به عنوان مدیر بخش تکنولوژی جدید در آتشون –تیت مشغول به کار شد.

BASEIII d از توسعه d BASEII که برای فصل های اولیه ریز کامپیوتر ها طراحی گردیده بود و از ظرفیت حافظه و قدرت پردازش محدودی برخوردار بود، پدید آمد، ولی کاملاً یک برنامه کامپیوتری متفاوت برای بهره گیری از ریزکامپیوترهای جدید معرض شد. ظرفیت ذخیره سازی داده ها و سرعت محافظت آن افزایش فراوان یافته است و بدون کاهش در قابلیت های برنامه نویسی II، استفاده از III بسیار ساده گشته است. به این ترتیب با توسعه صنایع، سازمانهای مختلفی برای تأمین نیازمندی های روزافزون اجتماع پا به عرصه وجود نهادند که با توجه به کمبود نیروی انسانی و منابع مادی استفاده از کامپیوتر بیش از هر زمان دیگر مورد توجه قرار گرفت و از آن جمله نرم افزارهای مختلف با کاربردهای متنوع که توانسته اند تا حدودی در پیشبرد اهداف سازمانها نقش داشته باشند. ولی آنچه مسلم است ای است که سیستم های کامپیوتری بی نقص بوده و همواره در حال رشد می باشد اما به طور یقین کمک شایانهی به جوامع نموده اند.

بانک اطلاعاتی چیست؟

آیا تا به حال با واژه DBMS آشنا بوده اید؟ روش سیستم های تیک برای مدیریت بر بانکهای

چطور دانلود کنم؟