تحقیق دلایل عدم یادکیری زبان انکلیسی در بین دانش آموزان ایرانی (2)

تحقیق درباره دلایل عدم یادکیری زبان انکلیسی در بین دانش آموزان ایرانی

فرمت فایل: ورد (قابلیت ویرایش)


قسمتی از محتوی متن…

تعداد صفحات: 10 صفحه

بسمه تعالی دلایل عدم تمایل یادگیری زبان انگلیسی در بین دانش آموزان و دانشجویان ایرانی در اکثر موارد دانش آموزان و دانشجویان ایرانی در یاد گیری زبان خارجه بعنوان زبان دوم وشاید هم زبان یا لهجه سوم دچار مشکل هستند در بعضی از زبانها ساختار جمله زبان اصلی با زبان دوم کاملاً متفاوت می باشد وچون اکثر دانش آموزان برای یادگیری زبان دوم با ساختار زبان اصلی مقایسه می کنند لذا یادگیری مشکل می شود بعنوان مثال در زبان فارسی ساختار جمله به شکلی است که اگر زبان انگلیسی با آن مقایسه شود، یادگیری مشکل است. 2) شیوه تدریس در بین دبیران با یکدیگر متفاوت است بنابراین ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان و دانشجویان در طی سالهای متوالی با هم دیگر فرق می کند و تا حدودی انگیزه را از بین می برد بنابراین اگر برنامه ریزی شود تا تمامی دبیران یک رشته طی دوره های خاص شیوه هایی مناسب و یکسانی داشته باشند در یادگیری دانشجویان کمک می کند. 3) دانش آموز بعد از اتمام دوره تحصیل در صورتیکه در مکانی مشغول به کار شد شاید زبان انگلیسی یا زبان خارجه دوم زیاد به کارش کمک نکند (حداقل در جامعه ما) 4) در بعضی از شهرها که زبان رسمی کشور صحبت نمی شود بلکه با لهجه خاصی صحبت می شود یادگیری زبان خارجه بعنوان زبان سوم میباشد تا قدری مشکل می باشد. 5) از عوامل مهم دیگری که باعث می شود که دانش آ موزان در یادگیری زبان خارجه ضعیف باشند غییر نظام آموزشی از نظام قدیم به نظام جدید و از سیستم ترمی به سیستم سالی واحدی باعث افت در آموزش می شود بعنوان مثال در نظام ترمی دانش آموز در ترم اول سال تحصیلی 77 – 76 را در زمان را انتخاب می کند و ترم دوم همان سال زبان ندارد و در سال تحصیلی بعد یعنی 78 – 77 در ترم دوم موفق به گرفتن واحد زبان خارجه می شود که خود بخود 1 سال تحصیلی وقفه در یادگیری درس زبان بوجود می آید و با توجه به اینکه یکی از بهترین راههای یادگیری زبان تکرار می باشد و می بایستی مرتب در تماس با درس زبان باشند حداقل روزی 2 ساعت بنابراین این فاصله طولانی یک سال باعث فراموشی و عدم علاقه به یادگیری می شود. یکی دیگر از عوامل عدم یادگیری زبان خارجه در بین بعضی از دانش آموزان ساعات کم هفتگی برای تدریس در مدارس می باشد می بایستی ساعات آموزشی بیشتر حداقل به دو برابر برسد تا تکرار برای دانش آموز بیشتر شود. از مهم ترین عوامل عدم علاقه دانش آموزان به یادگیری زبان عدم تطابق الگوهای زبان مادری با زبان خارجی می باشد که با توجه به اینکه دانش- آموزان عادت به تطبیق یک زبان با زبان مادری را دارند و قطعا دچار اشتباه می شوند و نیز در تدریس دچار اشکال و ایرادی می شود. با توجه به سئولاتی که از دانش آموزان مختلف پرسیده شده اکثر قریب به اتفاق علت آنرا بر می گردانند به اینکه زبان خارجه چه تاثیری در زندگی آینده و کار اجتماعی دارد بنابراین فقط در حد نمره قبولی در دبیرستان و گذراندن واحد در دانشگاه اکتفا می کنند و کمتر دانش آموز یا دانشجویی با میل و علاقه خود به کلاسهای تقویتی و یا مکالمه خارج از مدرسه می روند و یا در محیط خانه با وسایل کمک آموزشی سعی در یاد گیری زبان دارند. یکی از بهترین راه کارهای ایجاد علاقه د انگیزه در دانش آموزان و یا دانشجویان به یادگیری زبان دوم اینست که به آنها باور دهیم که با یادگیری زبان

متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن مقاله میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شده است. شما بعد از پرداخت آنلاین، فایل را فورا دانلود نمایید


لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود مقاله: توجه فرمایید.

  • در این مطلب، محتوی متن اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد، در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
  • پس از پرداخت هزینه، ارسال آنی مقاله یا تحقیق مورد نظر خرید شده، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.
  • در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون بالا، دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد، به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.
  • در صورتی که محتوی متن ورد داری جدول و یا عکس باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • بانک ها از جمله بانک ملی اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 5000 تومان را نمی دهند، پس تحقیق ها و مقاله ها و… قیمت 5000 تومان به بالا میباشد. درصورتی که نیاز به تخفیف داشتید با پشتیبانی فروشگاه درارتباط باشید.

پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین

چطور دانلود کنم؟