تحقیق جاذبه های زیارتی و سیاحتی شهر مقدس مشهد (2)

تحقیق درمورد جاذبه های زیارتی و سیاحتی شهر مقدس مشهد

دسته بندی: جغرافیا،

فرمت فایل: (قابلیت ویرایش و آماده چاپ)

فروشگاه کتاب: مرجع فایل


قسمتی از محتوای متن…

تعداد صفحات: 19 صفحه

جاذبه های زیارتی و سیاحتی شهر مقدس مشهد خراسان رضوی هرچند از جاذبه ای بسیار زیادی برخوردار است اما وجود مرقد مطهر آقا علی ابن موسی الرضا (ع) بزرگترین انگیزه سفر به این استان است.

وجود بارگاه روحانی و ملکوتی رضوی باعث شده است که هرساله میلیونها نفر از داخل و صدها هزار نفر از خارج از کشور به این استان و شهر مقدس مشهد سفر کنند.

آمارهای مختلفی از ورود زائران و گردشگران به این استان وجود دارد که از 12 تا 20 میلیون نفر در نوسان است که همین عدم ارایه آمار دقیق و رسمی می تواند سیاست گذاران شهری را با مشکل مواجه کند.

وجود مرکزی واحد برای بررسی میزان دقیق گردشگران و زائران و ارایه یکدست این آمار می تواند کمک موثری برای برنامه ریزی های مختلف از نظر حمل و نقل، اقامت و سایر نیازها باشد.

هرساله خراسان رضوی شاهد حضور هزاران نفر از گردشگرانی است که از اقصی نقاط دنیا و علاوه بر زیارت برای درمان به این استان سفر می کنند.

حضور مراکز مختلف تخصصی و فوق تخصصی به همراه پزشکان مجرب و نام آشنا انگیزه درمان پذیران مختلف را برای سفر به این استان دو چندان کرده است.

هزینه درمان بسیار اندک در مقایسه با کشورهای دیگر از یک سو و وجود متخصصان مشهور و توانمند از سویی دیگر باعث شده است که توریسم درمانی از رونق نسبی در این استان برخوردار باشد.

اخیراً نیز بیمارستانی بسیار پیشرفته و مجهز در حاشیه شهر مقدس مشهد به بهره برداری رسیده است که بدون تردید وجود این بیمارستان که با همت آستان قدس رضوی و با نام بیمارستان رضوی آغاز به کار کرده است نه تنها در ارایه خدمات درمانی به شهروندان دارای اهمیت است که می تواند انگیزه سفر خارجیان به خصوص از کشورهای عربی را بیشتر از گذشته کند.

دعوت از پزشکان متخصص مقیم خارج از کشور جهت فعالیت در این بیمارستان توسط آستان قدس رضوی به همراه تجهیزات مدرن و پیشرفته این امیدواری را به وجود آورده است که توریسم درمانی از اهمیت به سزایی در این استان برخوردار شود.

زیارت و سیاحت: هر زائری وقتی به مشهد سفر می کند بعد از زیارت حضرت رضا (ع) سعی می کند از دیدنی های این خطه هم بازدیدی داشته باشد خرید هم جاذبه ی خاص خودش را دارد.

چرا که سفر به مشهد و خرید سوغات برای اقوام و دوستان با هم عجین شده است.

خوشبختانه در کنار اماکن زیارتی بسیار و مراکز دیدنی مشهد بازارهای سنتی و مدرنی نیز وجود دارد که هر مسافری را ترغیب به خرید می کند.

یکی از بازارهای قدیمی مشهد بازار رضا در ضلع شرقی میدان بیت المقدس است.

این بازار که از صدها غرفه و فروشگاه در دو طبقه و دو راهروی اصلی تشکیل شده است هرساله میلیونها نفر بازدیدکننده و خریدار دارد علاوه بر این بازار اماکن دیگری هم وجود دارد که هنوز هم به صورت قدیمی و سنتی خود باقی مانده است که می توان به بازارهای…

اشاره کرد.

اما در کنار این اماکن می توان به مراکز خرید مدرنی هم اشاره کرد که مدت زمان زیادی از فعالیت های آنان نمی گذرد.

یکی از این مراکز خرید الماس شرق نام دارد که هرچند هنوز تمام غرفه های آن فعالیت خود را آغاز نکرده است اما با معماری منحصر به فرد خود چشم هر بازدیدکننده ای را خیره می کند.

این مرکز در انتهای بلوار خیام شمالی خودنمایی می کند.

فروشگاه بزرگ

متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن مقاله میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شده است. شما بعد از پرداخت آنلاین، فایل را فورا دانلود نمایید


لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود مقاله: توجه فرمایید.

  • در این مطلب، محتوی متن اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد، در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
  • پس از پرداخت هزینه، ارسال آنی مقاله یا تحقیق مورد نظر خرید شده، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.
  • در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون بالا، دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد، به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.
  • در صورتی که محتوی متن ورد داری جدول و یا عکس باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • بانک ها از جمله بانک ملی اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 5000 تومان را نمی دهند، پس تحقیق ها و مقاله ها و… قیمت 5000 تومان به بالا میباشد. درصورتی که نیاز به تخفیف داشتید با پشتیبانی فروشگاه درارتباط باشید.

دانلود فایل پرداخت آنلاین

چطور دانلود کنم؟