تحقیق ومقاله مروری بر ویژگی های نسخه 5 0 1 بانک اطلاعاتی MySQL

دانلود تحقیق ومقاله مروری بر ویژگی های نسخه 5.0.1 بانک اطلاعاتی MySQL

مروری بر ویژگی های نسخه 5.0.1 بانک اطلاعاتی MySQL

برگرفته از سایت اینترنتی: آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ICTna. ir

اشاره:

بانک اطلاعاتی معروف MySQL که اپن سورس است، طرفداران زیادی در بین برنامه نویسان دارد. MySQL علاوه بر آن که یکی از نمونه های بسیار موفق نرم افزارهای منبع باز محسوب می شود، مثالی از نرم افزاری است که در اروپا (سوئد) پا به عرصه گذاشته است. نخستین نسخه این بانک اطلاعاتی توسط دو نفر از برنامه نویسان سوئدی نوشته شد و از آن پس بر اساس مدل نرم افزارهای منبع باز توسعه یافت. البته در میانه راه (یعنی در زمان عرضه نسخه سوم این نرم افزار) بر اساس توافقی میان شرکت MySQL AB از یک سو و شرکت معظم SAP (که دارای خط تحقیق و توسعه بانک اطلاعاتی اختصاصی خود بود) از طرف دیگر، نسخه ویژه ای موسوم به MaxDB از تلفیق تکنولوژی های این دو شرکت در فهرست محصولات MySQL قرار گرفت. اما شرکت MySQL همچنان کار توسعه نسخه قبلی و منبع باز نرم افزار MySQL را تا این لحظه به موازات MaxDB ادامه داده است.

طرف داران فلسفه نرم افزار های منبع باز همواره از MySQL به عنوان نمونه ای یاد می کنند که توانسته است به خوبی با نمونه های بانک های اطلاعاتی اختصاصی همانند SQL server که سرمایه گذاری های سنگینی برای توسعه آن انجام می شود، رقابت کند (هر چند که مایکروسافت بر اساس یک سیاست کلی تنها رقیب خود را در زمینه بانک های اطلاعاتی، محصولا ت اوراکل می داند و اصولاً توجهی به نرم افزارهای منبع باز نمی کند). اما واقعیت آن است که در دنیای برنامه نویسی این دو نرم افزار در رقابت تنگاتنگ قرار دارند.

آخرین نسخه MySQL همراه مجموعه ای از قابلیت ها و امکانات عرضه شده است که آنرا بیش از پیش به سمت کاربردهای <بزرگ مقیاس> سوق می دهد. برخی از ناظران معتقدند هدف اولیه تغییرات و پیشرفت های ارائه شده در نسخه 5 این نرم افزار، بیش از هر چیز دیگری معطوف برنامه نویسی پیشرفته در

چطور دانلود کنم؟