تاریخچه، نامگذاری، و اهمیت اقتصادی گندم

دسته: کشاورزی و زراعت

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 3538 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 84

پایان نامه رشته کشاورزی با عنوان تاریخچه، نامگذاری، و اهمیت اقتصادی گندم

تاریخچه

در زمان های قدیم، بشر متوجه بذر علف های گندمیانی بود که با جمع آوری آنها بتواند علاوه بر امرار معاش روزانه، ذخیره غذایی خود را در مواقع مهاجرت تامین کند. برای این منظور، درصدد برآمد که در انتخاب بذر انواع و فرم های مختلف گیاهان نامبرده بکوشد ودانه هایی را انتخاب کند که نیازهای غذایی او را بیشتر برآورده سازد. به همین لحاظ، انتخاب صحیح دانه های با مقدار آردینه بیشتر، منجر شده به اینکه گونه های غ لات و به خصوص ارزن برگزیده شوند. قدم به قدم و به تدریج اثر خاک، رطوبت، تهیه زمین، و آب و هوا، مورد توجه بشر آن روز قرار گرفت و منجر به کشت صحیح گونه های غلات امروزی گردید.

با اطمینان می توان گفت که کاشت علف های وحشی تیره گندمیانی که دانه آنها محتوی مواد آردینه زیادی بود، به مرور موجب گسترش غلات بدوی شد. در همان زمان، بشر با فکر و اندیشه های آن روز خود کشت و زرع گیاهان را آغاز کرد و برای این کار کشت برنج و ارزن وحشی را برای مناطق گرم، گندم و جوعلوفه ای (وحشی) را برای مناطقی با گرمای کمتر، و بعد از چندی چاودارو یولاف علوفه ای (وحشی) را برای مناطقی با آب و هوای نسبتا سرد انتخاب کرد.

برای تک تک غلات، تاریخچه کاملا صحیح و روشنی در دست نیست ولی آنچه مسلم است در قدیم الایام این گیاهان را به صورت وحشی کشت می کرده اند. عمر کشت و کار را برای گندم و جو حدود 10000 سال تصور می کنند. برای گندم هایی که از حفاریهای ژارمو نزدیک سلیمانیه در عراق بدست آمده است، به کمک کربن رادیواکتیو توانسته اند در حدود 10000 سال عمر تعیین کنند. در مزارع گندم و جو، دو گیاه دیگر یعنی یولاف و چاودار به صورت علف هرز ظاهر می شدند؛ این دو گیاه نیز برای بشر آن روز شناخته شده بود.

کلمات کلیدی:

گندم

بیماری های گندم

اهمیت اقتصادی گندم

سطح زیر کشت گندم

اندام های گندم

بذر گندم، و به طور کلی بذر غلات، فندقه است که در آن پوسته میوه و پوسته دانه با یکدیگر رشد می کنند. دانه غلات حاوی نشاسته فراوان و مقداری پروتئین است، جنین دانه حاوی روغن نیز هست و بشره خارجی آن مقداری ویتامین دارد. بذر گندم پس از کاشت و جذب رطوبت متورم می شود و بلافاصله پوسته میوه در انتهای گیاهک گسیخته و جوانه اولیه از جنین خارج می شود. با جوانه زدن بذر گندم، این گیاه مرحله ای از چرخه زندگی خود را آغاز می کند. پس از جوانه زدن، ریشه جنینی و یک کولئوپتیل (غلافی که جوانه اولیه گندم و سایر غلات را می پوشاند) از دانه خارج می شود. این غلاف جوانه ها را علیه آسیب های مکانیکی محافظت می کند.

بعد از این مرحله، ریشه اولیه خارج می شود و متعاقب آن پس از چند ساعت ریشچه های جانبی به وجود می آیند. با ظاهر شدن ریشه ها، آب و مواد غذایی مرد نیاز گیاه از خاک تامین می شود؛ بعد از آن جوانه اولیه سر از خاک بیرون می آورد. اولین برگ حقیقی، پس از آنکه به حد معینی رسید، از غلاف خارج می شود. پیدایش اولین برگ نشانه مرحله ساقه رفتن است. حدود 5 تا 7 روز از بیرون آمدن برگ اول، دومین برگ نیز خارج می شود. با همین فاصله، سومین و چهارمین برگ ظاهر می گردد.

در این هنگام، ریشه در عمق 30 تا 35 سانتی متری زمین فرو می رود و ساقه از داخل خاک کار پنجه زدن را شروع می کند. عمل پنجه زدن، با بزرگ شدن جوانه نزدیک قاعده اولین برگ، آغاز می شود. این جوانه وقتی بزرگ شد، اولین ساقه بعدی را به وجود می آورد. به دنبال آن، جوانه های تازه از آغاز دومین تا چهارمین برگ شروع به رشد می کنند و دومین، سومین، و چهارمین ساقه ها از این جوانه ها تشکیل می شود؛ در راس این ساقه ها، سنبله ها قرار می گیرند. همزمان، ریشه های ثانویه از گردههای پنجه ها به وجود می آیند. پنجه زدن گندم در خلال تشکیل سومین برگ آغاز می شود و ریشه های ثانویه درمراحل تشکیل چهارمین تا پنجمین برگ به وجود می آیند. در مراحل اولیه رشد، گندم سخت نسبت به گندم نرم رشد کندتری دارد. هر بوته گندم از 1 تا 10 (و حتی بیشتر) پنجه می زند.

فهرست مطالب

تاریخچه، نامگذاری، و اهمیت اقتصادی گندم 1

تاریخچه 2

نامگذاری و طبقه بندی 7

گندم های هگزاپلوئید 17

گندم های تتراپلوئید 17

گندم های دیپلوئید 18

اهمیت اقتصادی 19

سطح زیر کشت گندم و میزان محصول آن در دنیا گیاه شناسی گندم 25

اندام های گندم 25

خواص ظاهری گونه های مختلف گندم 38

الف) گروه گند م های دیپلوئید 39

ب) گروه گندم های تتراپلوئید 42

ج) گروه گندم های هگزاپلوئید 51

آفات و بیماریهای گندم 53

آفات گندم 53

سوک های قهوه ای غلات 54

آ. لئوکاسپیس 56

مگس گندم 57

زنبور گندم 60

سنهای زیان آور گندم 61

گونه اول 62

گونه دوم 68

شته های غلات 68

بیماری های گندم 71

مقدمه 71

تعریف بیماری 72

مراحل مختلف ایجاد یک بیماری 72

نهفتگی 73

باروری 74

تاثیر عوامل محیطی در تولید آلودگی 74

منابع سرایت 77

سرایت از طریق میزبان مبتلا 78

سرایت از طریق بقایای مرده میزبان مبتلا (کودچسب) 79

سرایت از طریق اسپورهای دائمی (مقاوم) 80

راه های سرایت 81

سرایت بر اثر تماس یا سرایت طبیعی 82

سرایت از راه گل 83

سرایت از راه نشا 84

  • دانلود پایان نامه رشته کشاورزی با عنوان تاریخچه، نامگذاری، و اهمیت اقتصادی گندم
  • بیماری های گندم
  • سطح زیر کشت گندم
  • دانلود
  • بیماری های گندم
  • اهمیت اقتصادی گندم
  • گندم
  • پایان نامه رشته کشاورزی با عنوان تاریخچه، نامگذاری، و اهمیت اقتصادی گندم
  • خرید پایان نامه رشته کشاورزی

چطور دانلود کنم؟