تحقیق بیکاری، کار، تحصیل

تحقیق بیکاری، کار، تحصیل

کنگره60 به عنوان مرکز راهنمایی رایگان درمان اعتیاد، همواره سعی دارد موضوعاتی را که در ارتباط نزدیک با پدیده اعتیاد و درمان آن می باشند را مورد بررسی و کنکاش قرار دهد. یکی از میادین اصلی تبادل نظر و گفت وشنود در خصوص این موضوعات، دستور جلسات هفتگی کنگره 60 می باشد. این هفته در کلیه شعب کنگره 60 م

دسته بندی: جزوات» سایر موارد

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 59

حجم فایل: 351 کیلوبایت

کنگره60 به عنوان مرکز راهنمایی رایگان درمان اعتیاد، همواره سعی دارد موضوعاتی را که در ارتباط نزدیک با پدیده اعتیاد و درمان آن می باشند را مورد بررسی و کنکاش قرار دهد. یکی از میادین اصلی تبادل نظر و گفت وشنود در خصوص این موضوعات، دستور جلسات هفتگی کنگره 60 می باشد. این هفته در کلیه شعب کنگره 60 موضوع دستور جلسه هفتگی، بیکاری، کار و تحصیل است.

منظور از طرح این دستور جلسه، بررسی این موضوعات در ابعاد اجتماعی نیست بلکه بررسی وضعیت وضعیت مصرف کننده مواد مخدر و درمان اعتیاد در ارتباط با این موضوعات است.

می خواهیم بدانیم فردی که برای درمان اعتیاد خود اقدام کرده است، در طول دوره درمان و بعد از درمان نسبت به موضوعات فوق چه دیدگاهی باید داشته باشد، چگونه در خصوص این موضوعات برنامه ریزی و عمل کند.

شاید تصور شود مصرف کننده مواد مخدر که تحت درمان می باشد و در دوره درمان را سپری می کند. نیاز به استراحت و بستری شدن داشته باشد، در بعضی از روش های درمان اعتیاد وضعیت فرد به گونه ای است که از کار از بستری شدن و استراحت کردن نیز فراتر می رود و فرد وضعیت بسیار وخیمی را پشت سر می گذارد.

تفاوت اصلی روش درمان تدریجی یا کاهش پله ای مصرف (تیپرینگ) یا با سایر روش های درمان اعتیاد در این است که در این روش هیچ گونه نیازی به استراحت نیست. فردی که با استفاده از روش کنگره 60 دوره درمان را سپری می کند می تواند مانند دیگر شهروندان زندگی کند، سرکار خود باشد و به امورات زندگی خود رسیدگی کند، در این روش با توجه به برنامه ریزی دقیق و مصرف داروی تریاک یا اپیوم تینکچر و کاهش تدریجی و پله ای آن، شخص از یک تعادل نسبتا خوب برخوردار است و به راحتی از عهده کلیه امورات زندگی خود برمی آید. در روش درمان کنگره 60 هیچ گونه نیازی به استراحت نیست.

در این روش هیچ گونه رژیم، برنامه یا پرهیز غذایی وجود ندارد. در این روش هیچ گونه نیازی به مصرف قرص یا داروهای شیمیایی و حتی داروهای تقویتی نیست، در این روش شخص مانند یک انسان معمولی به زندگی خود می رسد، اینکه بگوییم یک سفر اولی که دوره درمان و تیپرنگ را سپری می کند نباید کارکند، چنین چیزی به صورت کلی در کنگره 60 وجود ندارد. مگر در موارد خاص و استثنایی که به راهنمای شخص مربوط می شود و بعضی از مشاغل سنگین از نقطه نظر حجم کار و ساعات کار که ممکن است در برنامه درمان شخص و حضور فرد در کلاس ها اختلال ایجاد نماید.

به طور کلی در طول سفر اول که شخص در حال تیپر داروی خود (تریاک یا اپیوم تینکچر) می باشد، اولویت او در صدر برنامه های زندگی بایستی، درمان و حضور به موقع در کلاس ها باشد. تا این اتفاق روی ندهد، یعنی خواست و برنامه ریزی او و حضور در کلاس ها در صدر تمام برنامه هاقرار نگیرد، بعید به نظر می رسد که بتواند از عهده درمان بیماری اعتیاد برآید. زیرا در زمان اعتیاد، مصرف مواد مخدر در صدر تمام مسائل زندگی و اولویت اول است و هیچ عاملی نمی تواند از حیث اهمیت و اولویت بالاتر از مصرف مواد مخدر قرار بگیرد. به همین دلیل در زمان درمان اعتیاد این وضعیت معکوس می شود و برنامه ریزی درمان و رهایی و شرکت به موقع در جلسات و غیبت نداشتن بایستی اولویت اول باشد، به همین دلیل راهنمایان توصیه می کنند که شاگردانشان وضعیت کار و ساعات کاری خود را به گونه ای تنظیم کنند که بتوانند جلسات و کلاس های خود را به موقع شرکت کنند، سفر اولی هایی که غیبت و عدم حضورشان را به بهانه کار و زندگی توجیه می کنند، یا خواست رهایی را ندارند که در این صورت اگر هزاران سال هم سفر کنند به درمان و رهایی نمی رسند و یا اینکه از سر ناآگاهی اهمیت لازم را به حضورشان نمی دهند که در این صورت نیز خبری از درمان اعتیاد و موفقیت نخواهد بود.

  • تحصیل
  • بیکاری
  • کار
  • علوم اجتماعی
  • دانلود تحقیق
  • تحقیق بیکاری
  • تحقیق
  • کار تحقیقی
  • کار
  • تحصیل

چطور دانلود کنم؟