تکنیک های ترمیم فاجعه ها در سیستم های پایگاه داده به همراه فایل پاورپوینت جهت ارائه

دسته بندی: نرم افزار و سخت افزار و آی تی

قالب بندی: ورد و پاورپوینت

تعداد صفحات: 15 صفحه

تعداد اسلایدها: 20 اسلاید

چکیده

گسترش استفاده از کامپیوتر باعث نفوذ کاربرد کامپیوتر در جنبه های مختلف زندگی انسان از جمله جنبه های حیاتی مانند کنترل ترافیک هوایی، کنترل خودکار خطوط دریایی، مدیریت نقطه فروش و حتی سرویس فروش بلیط سینما شده است. داده های ذخیره شده در سیستم های کامپیوتری با ارزش ترین دارایی یک شرکت است که باید به هر قیمت از آن محافظت کنند.

تکنیک های تحمل خطا برای افزایش قابلیت در دسترس بودن سیستم و کاهش خرابی های ناشی از بروز خطا در اجزا گسترش یافتند. داده های حیاتی درون حافظه پایدار ذخیره شده و کپی های اضافی برای ذخیره در حافظه های پایدار تهیه می شونداین روش ها مناسب است ولی در برابر رخ دادن یک حادثه ممکن است نا کارآمد باشد. از جمله این حوادث می توان به زلزله سال 1906 در سان فرانسیسکو اشاره کرد که بیش از نیمی از شهر را ویران کرد.

رویه های وسیع تهیه پشتیبان برای محافظت داده ها در مقابل بروز یک حادثه گسترش یافتند که از جمله آنها می توان به رویه های تهیه پشتیبان به صورت پدر بزرگ – پدر – فرزند، تکنیک های رویدادنگاری افزایشی و متد نسخه برداری تصویر داده ها اشاره کرد. به علاوه، برای نگهداری در برابر از دست رفتن داده، سیستم باید بتواند سرویس عادی خود را پس رخ دادن حادثه ارائه کند. بنابراین همراه با داده سخت افزار کامپیوتر نیز باید جایگزین شوند.

فهرست

مقدمه

تعریف ترمیم

سلسه مراتب خطا

معماری سیستم و طبقه بندی ترمیم ها

طراحی ترمیم فجایع (disaster recovery)

منابع

  • سلسه مراتب خطا
  • معماری سیستم و طبقه بندی ترمیم­ها
  • تعریف ترمیم
  • طراحی ترمیم فجایع
  • disaster recovery

چطور دانلود کنم؟